Barcode: 0051000177230
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, RECONSTITUTED VEGETABLE JUICE BLEND (WATER AND CONCENTRATED JUICES OF SWEET POTATOES, PURPLE CARROTS, CARROTS), RECONSTITUTED FRUIT JUICE (WATER AND CONCENTRATED JUICE OF APPLES, POMEGRANATES, BLUEBERRIES), CONTAINS LESS THAN 2% OF: NATURAL FLAVORING, LEMON JUICE CONCENTRATE, CITRIC ACID, MALIC ACID, VITAMIN C (ASCORBIC ACID), VITAMIN E (ALPHA TOCOPHEROL ACETATE), SUCRALOSE.
Additives
e296
e330
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nueces peladas bio auchan
Auchan
A NOVA 1
Almendras crudas repeladas
Auchan
A NOVA 1
Raisins secs sultanine
Auchan
D NOVA 3
Amandes, cranberries et raisins secs
Auchan
D NOVA 3
Amandes en poudre
Auchan
A NOVA 1
Anacardos tostados y salados
Auchan
C
Cacahuetes repelados fritos y salados
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3
Amande décortiquées crues
Auchan
A NOVA 1
Almendras crudas con piel
auchan
A
Amandes en poudre
Auchan
D NOVA 1
Cocktail de fruits à coque crus
Auchan
B NOVA 1
Noix de cajou naturelles
Auchan
B NOVA 1