Barcode: 0011225003110
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, rice flour, palm oil, glycerin, corn starch, tapioca starch, glucose, gum arabic, xanthan gum, cellulose gum, artificial flavor, red 40, red 3, blue 1, yellow 5.
Additives
e102
e127
e129
e133
e414
e415
e422
e466
Recipes with Similar Ingredients
Spring Flowers And Greens
7 ingredients
Lobster With Creamy Garlic
3 ingredients
Cashew Chicken
11 ingredients
Crystallized Flowers
3 ingredients
A Spiritful Hot Chocolate
4 ingredients
Harry Potter Letters
3 ingredients
Jamaican Sorrel (Roselle) Drink
11 ingredients
Honeysuckle Syrup
4 ingredients
Goddess Tea For Pms Or Menopause Symptoms
7 ingredients
Flower Ice Bowls
2 ingredients
Flowers And Posies Frozen In Time! Fresh Floral Ice Cubes
3 ingredients
Borage Flower Syrup
3 ingredients
Related Products in Baking Decorations
Edible chocolate candle
xoc & chic
E NOVA 4
Baltas glajus
Dr. Oetker
E NOVA 4
Chocolate Flakes Dark
De Ruijter, Heinz
E NOVA 4
Kiwi Topping
Felchlin
D NOVA 4
Dark Chocolate Flakes
Koninklijke De Ruijter B.V.
E NOVA 4
Cajeta
D NOVA 4
De ruijter, fruit sprinkles
De Ruijter
E NOVA 3
Chamoy candy pulp with chile for fruits & snacks
C NOVA 4
Milk caramel spread
E NOVA 4
Mabuhay, Coconut Gel In Syrup
Mofels Food Int'L. Corp.
C NOVA 3
Cacao
Wawel
D NOVA 1
Dulce De Leche
Annabella
E NOVA 1