Barcode: 5410013806066
Grapefruit Raspberry
by Spa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Available in
belgium, luxembourg, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.2 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Koolzuurhoudend natuurlijk mineraalwater 88,3% (bron: Barisart), vruchtensappen uit concentraat 10,5% (citroen, pink grapefruit 3,0%, acerola, appel, framboos 1,1%, wortel), suiker, natuurlijke aroma's, zoetstof (steviolglycosiden uit stevia), stabilisator (johannesbroodpitmeel), kleurstof (anthocyanen).
Additives
e163
e960a
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Raspberry Lemonade
Nature's Promise,Stop & Shop
E NOVA 4
Organic 100% Juice
Nature's Promise
E NOVA 1
100% apple juice
Nature's Promise Kids
NOVA 4
Almondmilk Vanilla
Nature's Promise
NOVA 4
Raspberry Lime Sparkling Spring Water, Raspberry Lime
Nature's promise
B NOVA 4
Organic light lemonade
Ahold,Nature's Promise,Stop & Shop
D NOVA 4
Kombucha Peach Bellini Sparkling Fermented Probiotic Tea Drink, Kombucha Peach Bellini
Nature's promise
C NOVA 3
Mango nector
Stop & Shop
E NOVA 4
Renee
Joyburst
C NOVA 4
Peach
Joyburst
C NOVA 4
Mango Dragon Fruit Flavored Sol Tropical Lemonade, Mango Dragon Fruit
Limited time originals
E NOVA 4
Clear Splash
B