Barcode: 0658010123846
Grass Fed Whey
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.6 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.1 g |
| Proteins | 72.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Truly grass fed protein blend (whey protein isolate 91%, milk protein 9%), organic cocoa, organic creamer flavor, organic erythritol, organic chocolate flavor, sea salt, sunflower lecithin, organic stevia extract (leaf), 2 billion cfu bifidobacterium lactis bl-04.
Additives
e322
e322i
e968
Related Products in Beverages
Morand Sirop Violette
Morand
NOVA 4
Sirop Fruit de la Passion
Morand
NOVA 4
Sirop Mangue
morand
NOVA 4
Sirop pêche
Morand
NOVA 4
Sirop à l'arôme de framboise
Morand
NOVA 4
Sirop Grapefruit
Morand
NOVA 4
Sirop Cassis
Morand
NOVA 3
Mountain Twister Alkoholfrei
NOVA 4
Suze
Pernod France
NOVA 4
Sirop à L'arôme De Cassis Morand 1 l, 1 Litre
Morand
NOVA 4
Sirop Noix de coco
Morand
NOVA 4
Williamine
Morand