Barcode: 5410188028126
Green Machine
by Naked
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
no preservatives
no added sugar
no colorings
non gmo project
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.5 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de pomme (64%), jus d'ananas (10%), purée de banane (9%), purée de kiwi (7%), purée de mangue (7%), extraits végétaux (0,4%) (spiruline, chlorelle, brocoli, épinard, pousses d'orge, pousses de blé, persil, gingembre, algues bleu-vert, ail), arômes naturels.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
BLUEBERRY GINGER KOMBUCHA
Central Market
NOVA 3
Lemon juice
B NOVA 3
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Unsweetened Sparkling Water Lemon
H-E-B
B NOVA 4
Unsweetened Sparkling Water
H-E-B
A NOVA 1
Sweetened Mandarin Orange Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Organic Strawberry Lemonade
Grown Right
E NOVA 4
Heavy whipping cream
Bowl & Basket
E NOVA 4
Spring Water
Shoprite
A
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Diet Dr. Cola
H-E-B
C NOVA 4
Seltzer
Bowl and Basket
B NOVA 1