Barcode: 3033491601910
HIPRO Saveur Vanille
Labels
green dot
no colorings
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
LAIT écrémé, protéines de LAIT, magnésium, épaississants (gomme gellane, gomme de cellulose), stabilisants (polyphosphates, phosphates de sodium), arômes, édulcorant (sucralose), sel, lactase, Vitamine 89.
Allergens
milk
Additives
e339
e418
e452
e466
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Raspberry Lemonade
Nature's Promise,Stop & Shop
E NOVA 4
Without original alcohol free beer
St peter's
Oatmilk Extra Creamy
Nature's Promise
D NOVA 4
Goat Milk Kefir, plain
Happy Days Dairy 🇨🇦
E
Natures promise
Nature's Promise
E NOVA 4
Organic light lemonade
Ahold,Nature's Promise,Stop & Shop
D NOVA 4
Kombucha Peach Bellini Sparkling Fermented Probiotic Tea Drink, Kombucha Peach Bellini
Nature's promise
C NOVA 3
Black Cherry Flavored Sparkling Water
Nature's Promise
B NOVA 4
Raspberry Lime Sparkling Spring Water, Raspberry Lime
Nature's promise
B NOVA 4
Almondmilk Vanilla
Nature's Promise
NOVA 4
100% apple juice
Nature's Promise Kids
NOVA 4
Mango Dragon Fruit Flavored Sol Tropical Lemonade, Mango Dragon Fruit
Limited time originals
E NOVA 4