Barcode: 00043649
Jalapeno Giant Corn
Processing
NOVA 4
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 448.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 71.2 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Corn (80%), sunflower Oil, salt, dried paprika, dried onion,dried tomatoes, rice flour, sugar, dried yeast extract, dried yeast, dried bell peppers,dried garlic, dried cumin, dried chillies, cayenne pepper extract, paprika extract
Additives
e160c
Recipes with Similar Ingredients
Good Corn
5 ingredients
Stuffed Clams
12 ingredients
Asparagus Casserole
4 ingredients
Asparagus With Cheese(78 Calories Per Serving)
4 ingredients
Millionaire Candy
6 ingredients
Corn Casserole
5 ingredients
Chicken And Vegetable Salad
3 ingredients
Scalloped Corn
10 ingredients
Cherry Pie Salad
8 ingredients
Asparagus With Mushrooms
6 ingredients
Aunt Margaret'S Asparagus Supreme
4 ingredients
Spinach Dip
5 ingredients
Related Products
Double concentré de tomates 140g
U, U Bio
A NOVA 1
Steacks hachés x8 800g
U, U Bio
Lasagne chèvre épinard 900g
U
C NOVA 4
Fraises entières surgelées 650g
U
A NOVA 1
Steacks hachés x8 800g
U,U Bio
C
Plat cuisiné individuel Lasagne chèvre épinard, 350g
U
NOVA 4
Fraises entières surgelées 650g
U
A NOVA 1
Plat cuisiné individuel Lasagne chèvre épinard, 350g
U
C NOVA 4
Double concentré de tomates 140g
U, U Bio
Cocktail de fruits de mer surgelé 500g
U, U Bio