Barcode: 0000800135001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 14.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
eau, pulpe de baobab, sucre, sorbate de potassium (e202)
Additives
e202
Recipes with Similar Ingredients
Banana Peach Shake
3 ingredients
Columbus Cooler Punch
5 ingredients
Apricot Nectar Molded Salad
7 ingredients
White Punch
5 ingredients
Coffee-Apricot Cooler (Non-Alcoholic Drink)
4 ingredients
Hot Spiced Nectar
7 ingredients
Heavenly Gold Salad
6 ingredients
Golden Punch
5 ingredients
My Favorite Jello Salad
6 ingredients
Apricot Sherbet
4 ingredients
Golden Punch
5 ingredients
Apricot Delight
10 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tropicana Raisin 1 L
Tropicana
D NOVA 1
Lipton Ice Tea saveur pêche format familial 2 x 1,5 L
Lipton, Pepsico, Unilever
D NOVA 4
Jus Multi Exotique
Tropicana
E NOVA 1
Boisson 7up goût cerise
7UP
E NOVA 4
Essentiels Multivitamines
Tropicana
E NOVA 1
Tropicana pomme douce
Tropicana
D NOVA 1
Lipton Ice Tea saveur pêche format familial 12 x 33 cl
Lipton
D NOVA 4
Thé glacé saveur pêche
Lipton
C NOVA 4
Tropicana Pure premium multifruits 25 cl
Tropicana
C NOVA 1
Lipton Ice Tea saveur pêche 7 x 33 cl + 1 offerte
Lipton
D NOVA 4
Essentiels Fibres Ananas Mangue
Tropicana
NOVA 4
Ice Tea Saveur Framboise
Lipton
D NOVA 4