Barcode: 0011110223807
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 633.3 kcal |
| Fat | 60.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Hazelnuts (filberts)
Recipes with Similar Ingredients
Overnight Fresh Pickles
7 ingredients
Jack'S Coffee
2 ingredients
Tomato Salad
5 ingredients
Salsa...Mexican Style
8 ingredients
Oven Baked Smothered Rabbit
7 ingredients
Squirrel Stew
11 ingredients
(700 Watt) Microwave Meat Loaf
8 ingredients
Stuffed Zucchini(Zucanoes)
12 ingredients
Possum Stew
2 ingredients
Tested Recipe For Preserving Children(Any Amount)
5 ingredients
Crunchy Cucumber Sticks
4 ingredients
Texas Tomato Tea Sandwiches
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole Almonds
American Importing Co. Inc.
A NOVA 1
Dumplings
No Yolks
A NOVA 1
Fruit & Nut Trail Mix
Clover Valley
E NOVA 4
Veggie shapes
New World Pasta Company
A NOVA 1
No Yolks, Cholesterol Free Egg White Pasta
New World Pasta Company
A NOVA 1
Brazil nuts
American Importing Co. Inc.
C NOVA 1
No Yolks, Cholesterol Free Egg White Pasta
New World Pasta Company
A NOVA 1
No Yolks, Whole Grain Egg White Pasta
New World Pasta Company
A NOVA 1
No Yolks, Enriched Egg White Pasta
New World Pasta Company
A NOVA 1
No yolks, european style kluski egg white pasta
New World Pasta Company
A NOVA 1
Enriched Macaroni Product
No Yolks
NOVA 1
Produce Snacks, Roasted & Sea Salted Cashew
American Importing Co. Inc.
E NOVA 3