Barcode: 5391537440052
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 623.0 kcal |
| Fat | 51.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 6.9 g |
| Fiber | 6.5 g |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Peanuts, Sea Salt, Agave Syrup. *Allergens printed in bold.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Frosted Mini Wheats
Kellog’s
B NOVA 4
Special K Protein Original Multi-Grain Touch of Cinnamon
Kellogg's
C NOVA 4
Raisin Brand Crunch
Kelloggs
D NOVA 4
Fruit & Yogurt
Kellogg’s Special K
D NOVA 4
Vanilla & Almond
Kellogg's
D NOVA 4
Frosted Mini Wheats Cocoa
Kellogg's
D NOVA 4
Red Berries
Kellogg's Special K
D NOVA 4
Special K Blueberry
Kellogg's
D NOVA 4
Frosted Mini-Wheats Strawberry
Kellogg's
NOVA 4
Frosted Mini Wheats Little Bites
Kellogg's
NOVA 4
Special K Fruit & Yogurt
Kellogg's
D NOVA 4
Crispix Cereal
Kellogg's
D NOVA 3