Barcode: 0654367229552
Raw Saurkraut
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Green cabbage*, garlic*, celtic sea salt.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Salted Snacks
Herdez, whole jalapenos
Herdez
D NOVA 3
Cocktail onions
NOVA 3
California grown specialties olives
Musco Family Olive Co.
D NOVA 3
Specialties Whole Kalamata Greek Olives
Musco Family Olive Co
NOVA 3
Pitted Medley Greek Olives
Pearls
E NOVA 3
Herdez, sliced jalapenos
Herdez
D NOVA 3
Spicy Escabeche Olives
Musco Family Olive Co.
C NOVA 3
Pimiento Stuffed Queen Olives
Pearls
E NOVA 4
Zesti Olives
Musco Family Olive Co
NOVA 3
Dona maria, nopalitos tender cactus
Dona Maria
E NOVA 3
Pitted Kalamata Greek Olives
Musco Family Olive Co., Pearls
E NOVA 3
Musco Family Olive Co., Pearls, California Grown Specialties Herbs & Sweet Pepper Olives
Musco Family Olive Co.
D NOVA 3