Barcode: 0011225105999
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, confectioner's glaze, carnauba wax, fd&c blue #1, fd&c red #3, fd&c yellow #5, fd&c red #40, may contain fd&c yellow #6, fd&c blue #2.
Additives
e102
e110
e127
e129
e132
e133
e903
Recipes with Similar Ingredients
Pecan Delight
6 ingredients
Eagle Brand Substitute(Easy And Cheap)
3 ingredients
French Onion Soup
6 ingredients
Pizza
7 ingredients
Christmas Soup
14 ingredients
Easy Pickle Recipe
7 ingredients
My Mom'S Banana Bread
8 ingredients
Coonhunter'S Cake
7 ingredients
Easy-Peasy Chocolate Pudding
5 ingredients
"Say What?" Banana Sandwich
3 ingredients
Beef Roll-Em-Ups
9 ingredients
Thai Green Papaya Salad Aka Som Tam
12 ingredients
Related Products in Baking Decorations
Milk Chocolate Morsels
Nestlé Toll House
E NOVA 4
SEMl-SWEET CHOCOLATE STYLE BAKING CHIPS
LILYS
NOVA 4
Dark chocolate No Sugar Added Baking Chips
Bake Believe
C NOVA 4
0230 Choc-Au-Lait™ Gourmet White Baking Chips
Guittard, Guittard Chocolate Company
E NOVA 4
Milk Chocolate Style Baking Chips
Lily's
NOVA 4
whipped topping reduced fat
food club
D NOVA 4
Semi-Sweet Chocolate Flavored Baking Chips
Bake Believe
C NOVA 4
English Toffee Bits
Heath
E NOVA 4
Semi-Sweet Morsels
Nestle Toll House
C
Decorating icing, green
E NOVA 4
70% Cacao Extra Bittersweet Chocolate
Ghirardelli
NOVA 4
Semi-Sweet Chunks
Nestlé Toll House
E NOVA 4