Barcode: 0001121301495
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Cucumbers, water, salt, vinegar, contains less than 2% of lactic acid, calcium chloride, sodium benzoate (preservative), potassium sorbate (preservative), dehydrated red bell pepper, xanthan gum, natural flavor, alum, polysorbate 80, yellow 5.
Additives
e102
e202
e211
e270
e415
e433
Recipes with Similar Ingredients
Meat Balls
7 ingredients
Hamburger Party Balls
5 ingredients
Sweet Baked Beans
7 ingredients
Stuffed Hamburgers
7 ingredients
Potato Salad
8 ingredients
Veggie Pizza
7 ingredients
Dill Dip(For Vegetables)
8 ingredients
Lorraine'S Stay Crisp Dills
7 ingredients
M.K.C.'S Potato Salad
13 ingredients
Homemade Thousand Island Dressing
8 ingredients
Candied Dill Pickles
5 ingredients
Pickled Okra
8 ingredients
Related Products in Salted Snacks
Cap ibu, shallot in green chili sauce
Cap Ibu
E NOVA 3
Kosher dill spears
C NOVA 4
Bruschetta Tomate
Stiratini
D NOVA 4
Leonessa, Fresh Tomato Bruschetta
M.H.E. Gida Ltd. Stl.
B NOVA 3
Garlic Paste
Mitchell's
B NOVA 4
Grape leaves
D NOVA 3
Sliced Kosher Dill Pickles
Woodstock
D NOVA 4
Black olives
NOVA 3
Leonessa, Organic Mixed Mediterranean Olives
M.H.E Gida Ltd. Sti.
E NOVA 3
Leonessa, Mixed Olive Bruschetta Extra Virgin Olive Oil
Mhe Gda Ltd
C NOVA 3
Grape Leaves
Sera
D NOVA 3
Lotus brand, pickled mustard
Lotus Brand
D NOVA 4