Barcode: 3564700785577
Sirop Zéro Menthe
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
contains a source of phenylalanine
no sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau , agent de charge : polydextrose (fibres) , arômes naturels de menthe , épaississant : gomme xanthane , colorants : caramel ordinaire, E131 , édulcorants : sucralose, aspartame, acésulfame-K , acidifiant : acide citrique , conservateur : E202, Contient une source de phénylalanine,
Additives
e1200
e131
e150a
e202
e330
e415
e950
e951
e955
Related Products in Beverages
Kombucha raspberry lemon ginger
Simple Truth Organic
C NOVA 4
Stawberry lemonade seltzer water
Kroger
B NOVA 4
Kombucha
B NOVA 4
Flavored Water Pineapple
Simple Truth
B NOVA 4
1% low fat milk
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
E NOVA 4
Chocolate milk
E NOVA 4
Almondmilk Chocolate
Simple Truth
D NOVA 4
Strawberry Syrup
Kroger
NOVA 4
Kombucha - strawberry lemonade
Simple Truth Organic
C NOVA 4
Mocha Nitro Cold Brew Coffee with Oatmilk
Simple Truth Organic
NOVA 4
Apple cider 100% juice from concentrate, apple cider
E NOVA 1
Alkaline water pH 9.5
B