Barcode: 0011150549141
Steamable Edamame Soybeans In The Pod
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.2 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC SOYBEANS
Recipes with Similar Ingredients
Garlic Olives
3 ingredients
Baked Soybeans
11 ingredients
7 Layer Salad
9 ingredients
Pickled Okra
6 ingredients
Cheese Roll
5 ingredients
Mexican Corn Bread
8 ingredients
Ground Beef And Spaghetti
7 ingredients
Twenty-Four Hour Slaw
6 ingredients
Pickled Okra
6 ingredients
Hot Pickled Okra
7 ingredients
Shrimp Spread
8 ingredients
Savory Patties
9 ingredients
Related Products in Undefined
Andouille Sausage
Makowski'D Real Sausage
C NOVA 3
Bauernwurst Smoked Garlic Sausage
Chef Martin
D NOVA 3
Spreadable Butter With Canola Oil
Country Crock
E NOVA 4
Spreadable Light Butter With Canola Oil
Country Crock
E NOVA 4
Red Hot Spicy Sausage
Makowski's Real Sausage
D NOVA 4
Honey Spread
Country Crock, Unilever
E NOVA 4
Spreadable Double Butter With Canola Oil And Calcium
Country Crock
E NOVA 4
Spreadable Butter With Canola Oil
Country Crock
E NOVA 3
Spreadable Butter With Canola Oil And Calcium
Country Crock
E NOVA 4
Famous Polish Sausage
Makowski's Real Sausage
D NOVA 4
Spreadable Light Butter With Canola Oil
Country Crock
E NOVA 4
Jalapeno Cheddar Bratwurst Sausage
Chef Martin
D NOVA 4