Barcode: 3379140603554
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
mangue, sel, sucre, piment
Recipes with Similar Ingredients
Cucumber Pickles
4 ingredients
Rhubarb Crunch
5 ingredients
Fried Apple Pies
5 ingredients
Apple Crumble
6 ingredients
Scripture Cake
23 ingredients
Strawberry Almond Crepes
4 ingredients
Strawberry Gravy
3 ingredients
Fresh Peach Cobbler
9 ingredients
Pour Man'S Pudding
4 ingredients
Strawberry Cream Puff Cake
16 ingredients
Lamington Mess
4 ingredients
pumpkin pie filling from scratch
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
7up cherry free
7up
C NOVA 4
Basmati rice
Sainsbury’s SO organic
B NOVA 1
Fruit, nut & seed Muesli
Sainsbury's
D NOVA 3
Pecan & Maple Crisp Cereal
Sainsbury's
C NOVA 4
Mushy peas
Hubbards, Stanford Street
A NOVA 4
Hot cross buns
Sainsbury's
D NOVA 4
Brown rice
Sainsbury s so organic,Sainsbury's So Organic
B
South African Raisins
Sainsbury’s
D NOVA 3
Raspberry and yogurt crisp
Sainsbury's
D NOVA 3
Taste the difference giant couscous & feta salad
Sainsbury's
C NOVA 4
Good seed bread
Dave's killer bread
NOVA 4
mixed special vegetables
By Sainsbury's
A NOVA 1