Barcode: 0004656703860
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Nutritive dextrose, saccharin, calcium silicate (an anticaking agent).
Additives
e552
e954
Recipes with Similar Ingredients
Blackberry Jam(Sugar-Free)
2 ingredients
Ginger Cookies
7 ingredients
Low Calorie Cole Slaw
7 ingredients
Diabetic Oatmeal Cookies
13 ingredients
Sugar-Free No-Fat Poppy Seed Dressing
4 ingredients
Lo-Fat Muffins
11 ingredients
Icebox Cookies
9 ingredients
Dietetic Date Cake
11 ingredients
Bran Muffins
9 ingredients
Banana Milk Shake
6 ingredients
Diabetic Date Nut Cake
11 ingredients
Nutrasweet Homemade Ice Cream
5 ingredients
Related Products in Sweeteners
Sucre roux de canne en poudre
Leader Price
E NOVA 2
Edulcorant à base de sucralose
Leader Price
NOVA 4
Édulcorant à base de sucralose
Leader Price
NOVA 4
Sirop d'agave bio
Leader Price
D NOVA 1
Fondant Erable
La Vie Claire
E NOVA 2
Sucre de canne blond bio
Leader Price
NOVA 2
Sucre pour confitures et gelées
Leader Price
NOVA 4
édulcorant de table à base d'extraits de stevia
Leader Price
NOVA 4
Sucre Glace
Leader Price
E NOVA 2
Sucre en poudre
Leader Price
E NOVA 2
Edulcorant
Leader Price
NOVA 4
Edulcorant à base de sucralose
Leader Price