Barcode: 6430015533585
Aito Oat Milk Barista
by Aito,Fazer
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Haferbasis (Wasser, Bio-Vollkornhafer 14 %), Bio-Rapsöl, Salz.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
lemonade
NOVA 4
Energy rush
C NOVA 4
Lemon Juice
Concord Foods
B NOVA 3
Passionfruit Basil Flavored Lemonade, Passionfruit Basil
Greenwise
E NOVA 4
Natural Orange Chocolate Chai Flavored Brewed Iced Tea, Natural Orange Chocolate Chai
Publix
C NOVA 4
Natural Pumpkin Spice Flavored Brewed Iced Tea, Pumpkin Spice
Publix
E NOVA 4
Natural Orange Chocolate Chai Flavored Brewed Iced Tea, Natural Orange Chocolate Chai
Publix
C NOVA 4
Mountain Splash Citrus Flavored Soda, Citrus
Publix
E NOVA 4
Papaya Nectar Juice, Papaya
Goya
E NOVA 4
Edit Natural Blood Orange Jalapeno Flavored Brewed Iced Tea, Blood Orange, Jalapeno
Publix
C NOVA 4
Cola
Publix, Publix Super Markets Inc.
C NOVA 4
Lime juice
Italia Garden
B NOVA 1