Barcode: 0002000483197
Apricot White Stilton
by M&S Food
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
pdo
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 25.4 g |
| of which saturated | 16.5 g |
| Carbohydrates | 12.8 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
White Stilton Cheese (Milk): Dried Apricots (20%) (contain Preservative: E220 (Sulphites))
Allergens
milk
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
Recipes with Similar Ingredients
*Apricot Salad
7 ingredients
Chicken Sweet-Sour
4 ingredients
Apricot Salad
4 ingredients
One Punch Pineapple Punch
4 ingredients
Apricot-Almond Upside Down Cake
7 ingredients
Apricot Jello Dessert
6 ingredients
Hot Curried Fruits
9 ingredients
Sweet And Sour Chicken
4 ingredients
Chicken Tonga
5 ingredients
Jello Salad
5 ingredients
Apricot-Dijon Mustard Chicken
7 ingredients
Sweet And Sour Chicken
4 ingredients
Related Products in Dairies
Le Fromage Frais En Faisselle, Les 4 Pots De
La bressane
C
Fromage Frais en Faisselle (6 % MG)
La Bressane
C
Crème fraîche fluide
Ma Crème Fraîche
D NOVA 1
Fromage frais en faisselle - 0% MG
La Bressane
B NOVA 3
Faisselle 2% M.G.
La bressane
B
Beurre de baratte
Fromagerie Baechler, Fromagerie Barchler
E NOVA 2
Faisselle
La Bressane
C NOVA 4
Fromage frais en faisselle
La Bressane
C NOVA 3
Fromage frais de campagne (6% MG)
La Bressane
C NOVA 3
Fromage blanc battu
LA BRESSANE
C
Fromage frais en faisselle
La Bressane
C NOVA 3
Petites crèmes au four caramel
La Bressane
C NOVA 4