Barcode: 5000382018438
blackcurrant and apple
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Fruit Juices from Concentrate 5% (Blackcurrant 3%, Apple 2%), Acid (Citric Acid), Natural Flavourings, Black Carrot Concentrate, Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose), Acidity Regulator (Sodium Citrate), Preservatives (Sodium Benzoate, Dimethyl Dicarbonate). CONTAINS NATURALLY OCCURRING SUGARS.
Additives
e211
e242
e330
e331
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Baf peche orange
Kayamba
E NOVA 4
Boisson Saveur Cranberry
Carrefour
E NOVA 4
100% pur jus orange du brésil sans pulpe
CMI Carrefour Marchandises Internationales,Carrefour,Groupe Carrefour
C NOVA 1
100% pur jus multifruits
Carrefour
C NOVA 1
Eau minérale naturelle - Intensément pétillante - Source Sunco
Carrefour
A
Cappuccino nature
Carrefour, Produits Blancs
NOVA 4
White Castle, Motts 100% Apple Juice
White Castle
D
Iced Tea Saveur Pêche
Carrefour
C NOVA 4
Wawa, Spiced Hot Chocolate Cappuccino, FL, 20 Oz
Wawa
B
Pomme
Carrefour, Simpl
NOVA 1
Baf fruits verger 1l
Kayamba
E NOVA 4
Eau minérale naturelle - Intensément pétillante - Source Sunco
Carrefour
A