Barcode: 13400057
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 530.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 5.6 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Mjöl av bondböna (39 %), majsmjöl, solrosolja, _ostpulver_, _kärnmjölkspulver_, potatisstärkelse, salt, vasslepulver (från _mjölk_), druvsocker, färgämne (E160a, E160c).
Allergens
milk
kärnmjölkspulver
Additives
e160a
e160c
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fruits pour smoothie : Ananas, Banane, Papaye, Épinard, Menthe
Picard
A NOVA 1
Purée potiron, carotte, maïs
Picard
A NOVA 3
Cerises noires dénoyautées
Picard
A NOVA 1
Fruits pour smoothie
Picard
A NOVA 1
Purée de courge butternut à la crème
Picard
B NOVA 3
Fruits Pour Smoothie (Mangue, Raisin, Physalis, Passion)
Picard
B NOVA 1
4 tomates farcies
Picard
A NOVA 3
Velouté Carottes à la Thaïlandaise
Picard
C NOVA 3
Potage courge butternut, patate douce et carotte
Picard
A NOVA 3
Velouté de légumes bretons surgelé
Picard
C NOVA 3
Brochettes Légumes
Picard
A NOVA 3
Velouté Glacé de Tomate a l’Andalouse
Picard
B NOVA 3