Barcode: 00001024
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Hvetemel, vann, rapsolje, salt, sukker, gjær, hvetegluten, vegetabilsk emulgator (E 472e, E 471, E 322 solsikkelecithin), melbehandlingsmiddel (E 300), dekstrose. Dekor: Valmuefrø
Additives
e300
e322
e471
e472e
Recipes with Similar Ingredients
Cold Spaghetti Salad
6 ingredients
Date Cake
9 ingredients
Rhubarb And Orange Marmalade
3 ingredients
Broccoli Casserole
7 ingredients
Best Ever Salad
9 ingredients
Heath Bar Pie
4 ingredients
Good Cabbage Slaw
8 ingredients
Corn Casserole
8 ingredients
Pineapple And Rice Casserole
11 ingredients
Hurry-Up Meat Loaves
7 ingredients
Fried Tomatoes
4 ingredients
Chili Sauce
9 ingredients
Related Products
Strawberry Lemonade with Fruit Juice & Honey
Arizona
C NOVA 4
Oak Brewed Black Tea, Lemon
Arizona, Ferolito Vultaggio & Sons
NOVA 4
Arizona Mucho Mango
Arizona
NOVA 4
Welch's, cocktail, sparkling strawberry
Welch's, Ferolito Vultaggio & Sons
D NOVA 4
Arziona Watermelon
Arizona
C NOVA 4
50CL COCKTAIL FRUIT ARIZONA
Arizona
C NOVA 4
Arizona, mucho mango drink
Arizona, Ferolito Vultaggio & Sons
E NOVA 4
Arizona Fruit Punch
Arizona
Té Verde
Arizona
NOVA 4
Arizona, watermelon fruit juice cocktail
Arizona, Ferolito Vultaggio & Sons
E NOVA 4