Barcode: 0088231415688
Copper Kettle Parmesan
by CELLO
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.9 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
PASTEURIZED ORGANIC COW'S MILK, CHEESE CULTURES, SEA SALT, ENZYMES
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Kaïkou Pur brebis Pyrénées BIO
Fromagerie Christian Matocq
D NOVA 3
Yaourt fermier nature
Laitière De La Motte
B NOVA 3
Fromage des pyrenees
Matocq
D NOVA 4
Ossau Iraty pur brebis
Christian Matocq, Lactalis
D NOVA 3
Fromage Pur brebis Pyrénées
Matocq
D NOVA 4
6 Crêpes Roulées Jambon Supérieur et Emmental
La CRÊPE de BROCÉLIANDE
C NOVA 4
Beurre doux
Charrier
E NOVA 2
Yoplait Calin
Calin, Yoplait
B NOVA 4
La Ferme du Mornantais
ferme du mornantais
C NOVA 4
Beurre Demi-Sel
Charrier
E NOVA 2
Yaourt fermier
Laitiere De La Motte
C NOVA 4
6 Yaourts fermiers nature
Le Délice Mornantais
NOVA 1