Barcode: 0003003400003
Enriched Stuffing Bread
by Giant Eagle
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched wheat flour bleached (wheat flour, malt barley flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, high fructose corn syrup, yeast, soy oil, contains 2% or less of the following: salt, dough conditioners (monoglycerides, ascorbic acid), yeast nutrients (calcium sulfate), calcium propionate (preservative), enzyme, soy lecithin.
Additives
e282
e300
e322
e322i
e516
Recipes with Similar Ingredients
Stuffed Chicken Breast
8 ingredients
Barbecue Turkey Loaf
8 ingredients
Chicken Broccoli Casserole
1 ingredient
Broccoli Dish
6 ingredients
Bacon Spinach Roll-Ups
8 ingredients
Chicken Casserole
3 ingredients
Chicky Licky
5 ingredients
Chicken Casserole
5 ingredients
Chicken Casserole
4 ingredients
Chicken Casserole
7 ingredients
Chicken Casserole
6 ingredients
Apple And Pecan Bread Pudding
10 ingredients
Related Products in Stuffing
Stuffing Mix
Tops
E NOVA 4
Stuffing Mix
Tops
E NOVA 4
Stuffing mix for chicken with real chicken broth
Tops
E NOVA 4
Stuffing Mix
Hy-Vee
NOVA 4
Sage & onion stuffing mix
Tesco
C NOVA 3
Cornbread Stuffing Mix
Tops
E NOVA 4
Cornbread stuffing Mix
Kroger
E NOVA 4
Roundy's, stuffing mix, turkey
Roundy's
E NOVA 4
Stuffing mix sage and red onions
Lidl Deluxe
C NOVA 4
STUFFING MIX CHICKEN FLAVOR
chef's cupboard
E NOVA 4
Stuffing mix for turkey with real turkey broth
Tops
E NOVA 4
Stuffing mix, turkey
E NOVA 4