Barcode: 5400113670025
Frites classiques - four
by Delhaize
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Pomme de terre huile de tournesol non hydrogénée enrobage [amidon de pomme de terre modifié, farine de riz, sel, dextrine, poudre à lever (diphosphate disodique, carbonate de sodium), arôme naturel de curcuma, arôme naturel de paprika, paississant (gomme de xanthane)].
Additives
e1400
e415
e450
e450i
e500
e500i
Related Products in Chips And Fries
Air Fried Chips Texas Bbq
Kettle
D NOVA 4
Fast & Crispy Microwave Fries
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Fast food-style french fried crispy shoestring fries potatoes, fast food-style
C NOVA 4
Quick cook french fries
McCain
C NOVA 4
Cheddar jalapeño
Fritolay Canada
D
Curly Fries
M&S,Marks & Spencer
B NOVA 4
Crinkle Cut french fried potatoes
Winco Foods
A NOVA 4
Pita Chips Simply Naked
Stacy's
D NOVA 4
French fries
marks and Spencer
C NOVA 4
Potato Chips Backyard Barbeque
Kettle Brand
C NOVA 4
Spicy all dressed
Ruffles
D NOVA 4
Potato crips baked
Herr Foods
D NOVA 4