Barcode: 5999561210063
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 327.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
pasztőrözött _tej_, étkezési só, E509, oltóenzim, kultúra, füstaroma
Allergens
milk
Additives
e509
Related Products in Dairies
Hausmacher Quark
Vogtlandweide
D NOVA 3
Salatdressing, Joghurt
Kühne
D NOVA 4
Frische Fettarme Milch 1,5% Fett
Thüringer Land
B NOVA 1
Zaziki SahneQuark
Sachsenland
D NOVA 4
Frische Landmilch
Thüringer Land
C
Kräuter Quark
Sachsenland
C NOVA 3
Kasar Peyniri
Marmara
D NOVA 3
Käserei Bayreuth Mozzarella Bellezza
Käserei Bayreuth
C NOVA 3
Mozzarella
Francia
C
Skyr vanille
Corny
D NOVA 4
Gouda Happen
D
Bambina Erdbeer Mascarpone
Zetti
E NOVA 4