Barcode: 0024000244820
Grapefruit & oranges in pomegranate flavored slightly sweetened fruit water, grapefruit & oranges in pomegranate
by Del Monte
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit (red and white grapefruit, oranges), water, white grape juice (water, white grape juice concentrate), sugar, ascorbic acid (to protect color), carmine color, natural flavor, citric acid.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Baked French Toast
6 ingredients
Coconut Pecan Frosting
7 ingredients
Pecan Pie
7 ingredients
Onion-Cheese Bread
8 ingredients
Corn Pudding
9 ingredients
Pecan Cranberry Pie
7 ingredients
Pecan Pie
7 ingredients
Chili Strata
10 ingredients
Hot Spinach Salad
9 ingredients
Pecan Pie
7 ingredients
Pumpkin Pie Cake
11 ingredients
Carrot Cake
8 ingredients
Related Products in Beverages
Thé Genmaicha Bio - Sachet De
Thé Bio
B NOVA 1
Sobacha
Aromandise
B NOVA 1
Pur jus pomme framboise
Les mousquetaires
E
Thé Bio / Thé Noir et boutons de rose
Aromandise
C
Parkway
Sharon Valley
B NOVA 1
Les petits plaisirs soja
St Hubert
D NOVA 4
Tisane Digestion légère - 20 sachets
Hildegarde de bingen
B NOVA 1
Huile d'olive vierge extra
NOVA 3
Matcha douceur
Aromandise
E
Pur jus pomme cassis
LES FRUITS DU VAL QUI RIT
C NOVA 1
Aromandise Coffret Découverte Hildegarde De Bingen Bio - 6 X
Hildegarde de bingen
B NOVA 1
Matcha Latté
Aromandise
E