Barcode: 0003003406850
Grated cheese, parmesan & romano
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Parmesan cheese (cultured, pasteurized part-skim milk, salt, enzymes), romano cheese from cow's milk (cultured, pasteurized part-skim milk, salt, enzymes), powdered cellulose (added to prevent caking), salt, potassium sorbate (a preservative).
Additives
e202
e460
e460ii
Recipes with Similar Ingredients
Artichoke Dip
3 ingredients
Herb Biscuits
5 ingredients
Pastitso-Greek Lasagna
11 ingredients
Cashew-Parmesan Fish Fillets
8 ingredients
Lasagna
9 ingredients
Eggplant Parmesan
13 ingredients
Layered Spinach Salad
9 ingredients
Artichoke Dip
3 ingredients
Zucchini Appetizer A La Groppuso
10 ingredients
Meatballs And Spaghetti
10 ingredients
Zucchini Quiche
8 ingredients
Sausage Rolls
6 ingredients
Related Products in Dairies
Chocoladevla
Jumbo
C NOVA 4
Jong Belegen 48+
Jumbo
D NOVA 4
Kaas 48+ belegen
Jumbo
C NOVA 4
Goudse komijn kaas
Jumbo
D NOVA 3
vanille vla
Jumbo
C NOVA 4
Kaas 30+ belegen
Jumbo
D NOVA 4
JUMBO Vol 30% Romig GERASPT JONG BELEGEN natuurli
Jumbo
NOVA 4
Goudse Kaas Jong 48+
Jumbo
D
30+ Kaas
Jumbo
D NOVA 4
Goudse Kaas 48+ Pittig
Jumbo
NOVA 4
Goudse Kaas 48+ Jong
Jumbo
D NOVA 3
Goudse Kaas 48
Jumbo
D NOVA 3