Barcode: 0002114022345
Green Split Peas
by Winn Dixie
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 25.7 g |
| Proteins | 25.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Green split peas.
Recipes with Similar Ingredients
Chippewa Soup
16 ingredients
Breakfast On A Bagel
4 ingredients
Split Pea Soup
9 ingredients
Delicious Pea And Bean Soup
9 ingredients
Pea Soup(Reduced Fat)
8 ingredients
Baked Chicken Breasts
7 ingredients
Chicken Dijon
6 ingredients
Chicken And Rice Casserole
6 ingredients
Jean'S Green Pea Soup(I Made This Up One Day)
11 ingredients
Polish Split Pea Soup(Do Not Stir This Soup)
29 ingredients
Split Pea Soup
9 ingredients
Stuffed Chicken Breasts
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Banquet Peach Pie Frozen Dessert, 7 Ounce
C NOVA 4
Turkey Pot Pie
Banquet
C NOVA 4
BANQUET Chicken Broccoli Pot Pie, 7 OZ
Banquet
C NOVA 4
BANQUET Beef Pot Pie, 7 OZ
Banquet
D NOVA 4
MORTON Single Serve Vegetable Pot Pie With Chicken, 7 OZ
C NOVA 4
Banquet Apple Pie Frozen Dessert, 7 Ounce
Banquet
C NOVA 4
BANQUET Classic Sweet And Sour Chicken, 9.25 OZ
Banquet
C NOVA 4
BANQUET Chicken Pot Pies, 42 OZ
C NOVA 4
White pizza crusts
C NOVA 3
6.25 Oz pizza meal
Banquet
C NOVA 4
Buffalo Valley Grains, Multi-Grain Pizza Crusts
First Row Software Publishing
C NOVA 4
BANQUET Cherry Berry Fruit Pie, 7 OZ
C NOVA 4