Barcode: 0024354810092
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 79.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, water, corn starch, artificial flavor, gelatin, red 40, yellow 5, yellow 6, blue 1, titanium dioxide.
Additives
e102
e110
e129
e133
e171
e428
Recipes with Similar Ingredients
Coquilles Saint-Jacques
14 ingredients
Pork Chops And Dressing
9 ingredients
Microwave Chicken With Herbs
4 ingredients
Glennie Nell'S Roast Christmas Possum
7 ingredients
Amarillo Barbecue Sauce
6 ingredients
Beef Brisket
8 ingredients
Nell'S Turkey Baste
6 ingredients
Round Steak Continental
8 ingredients
Baked Pork Tenderloin
3 ingredients
Beef Tenderloin
11 ingredients
Sauteed Liver And Onions
7 ingredients
Shrimp-Rice
10 ingredients
Related Products in Snacks
Fondant au Chocolat
Cora
E NOVA 4
Mini Bonbons Sans Sucre Thé Vert à La Menthe
Cora
B NOVA 4
Bâtonnets Chocolat Blanc
Cora
E NOVA 4
Blinis cocktail x30
Cora
D NOVA 4
Biscuits Petit déjeuner céréales
Cora
E NOVA 4
Sticks et bretzels
Cora
E NOVA 4
Tartines Craquantes Fourrés Chocolat
Cora
D NOVA 4
Pains au lait
Cora, Nature bio
D NOVA 4
Galettes bretonnes
Cora
E NOVA 4
Bonbons tendres
Cora
D NOVA 4
Sablés Céréales chocolat lait
Cora
E NOVA 4
Petit Beurre Chocolat Noisette
Cora
E NOVA 4