Barcode: 0011110844866
Irish Cream Flavored Cream Soda, Irish Cream
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Cane Sugar, Natural Flavor, Caramel Color.
Additives
e150c
Recipes with Similar Ingredients
Potato Casserole
6 ingredients
Potato Casserole
5 ingredients
Milkless Potato Soup
6 ingredients
Squash-Potato-Onion Casserole
6 ingredients
Crunch Top Potatoes
6 ingredients
Brunswick Stew
11 ingredients
Homemade Irish Cream Liqueur
8 ingredients
Baked Mashed Potatoes
8 ingredients
Fish Stew For 25
10 ingredients
Brunswick Stew
8 ingredients
Potato Salad
7 ingredients
Sharon'S Gourmet Potato Casserole
9 ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
WYCISK - truskawa, limonka, cytryna
Żabka
D NOVA 1
Kombucha Cúrcuma & Naranja
Mun
B NOVA 1
Kombuxa Maxical Berries
Casa Grande de Xanceda
C NOVA 4
Gazpacho fresco
Realfooding
B NOVA 3
Kéfir14 cítricos
casa grande de xanceda
D NOVA 3
Ecológico kèfir café
Casa Grande de Xanceda
E NOVA 3
Agua de mar
Vizmaraqua
E
Cordial de Sabugueiro
Carabuñas
E
Glaçons 1kg /
Carrefour
B NOVA 3
Horchata de chufa ecológica
CHUFAS BOU
E NOVA 4
Cola Gaza
Qashoo Brothers Group,COLA GAZA LTD,Palestine House
D NOVA 4
Kombuxa Xan Lemmon
Casa Grande de Xanceda
C NOVA 3