Barcode: 20926922
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 125.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.3 g |
| Salt | — |
Ingredients
Irish Pork, 2% Breadcrumb Dressing (Fortified Wheat Flour (Wheat Flour, Calcium Carbonate, Iron, Niacin, Thiamin], Salt, Yeast Extract, Colour: Paprika Extract), Salt, Preservatives: Sodium Nitrite, Potassium Nitrate, Pork Gelatine. Made with 114g of raw pork per 100g of finished product.
Additives
e160c
e250
e252
e428
Recipes with Similar Ingredients
Apple Cream Dessert
8 ingredients
Broccoli Salad
8 ingredients
Sausage Stars
8 ingredients
Zucchini Casserole
8 ingredients
Applesauce Meat Loaf
9 ingredients
Reuben Casserole
8 ingredients
Country Chicken 'N Biscuits
12 ingredients
Oyster Casserole
5 ingredients
Fricadillies
7 ingredients
Unbaked Fruit Cake
8 ingredients
Banana Nut Muffins
10 ingredients
Dressing
10 ingredients
Related Products in Meats And Their Products
ข้าวหน้าไก่ย่างเทอริยากิ
Favory
C NOVA 4
หมูแท่งกรอบ
เจ้าสัว,chaosua
E
ข้าวพะแนงหมู
Favory
B NOVA 4
แซนวิชพิต้า ไส้ไก่ย่างซอสเตาถ่าน - 80 กรัม
Alfredo,อัลเฟรโด้
D NOVA 4
ไส้กรอกจูเนียร์
มายช้อยส์,My choice,Mychoice
D NOVA 4
Classic Bratwurst Made With 100% Grass-Fed Beef, Classic
D NOVA 3
หมูแผ่น
เจ้าสัว,chaosua
E
Rosemary Ham
มายช้อยส์,myChoice,my choice,Tops,Central
NOVA 4
แบล็คฟอเรสแฮม
มายช้อยส์,mychoice,my choice,tops,central
E NOVA 4
คลับบาโลน่าหมู
มายช้อยส์,mychoice,my choice,tops,central
D NOVA 4
มีทโลฟ พริกไทย
Tops,My choice,Mychoice,มายช้อยส์
D NOVA 4
ไส้กรอกค๊อกเทลรมควันหนังกรอบ - 160 g
My choice
D NOVA 4