Barcode: 0043647681034
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 259.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Getrocknete Weintrauben 36% (Korinthen, Rosinen, Sultaninen), Zucker, Äpfel, Apfelschaumwein, Rapsöl Zitrusfruchtschalen (Orangen, Zitronen, Glucose-Fructose sirup, Zucker, Säureregulator: Zitronensäure), Brandy (Weinbrand), Essigsäure, Gewürze.
Additives
e260
e330
Recipes with Similar Ingredients
Holiday Fruitcake
8 ingredients
Holiday Fruitcake
8 ingredients
Magic Fruit Cake
8 ingredients
Fruit Cake
7 ingredients
Tangy Cranberry Conserve
4 ingredients
Mincemeat Fruit Cake
10 ingredients
Mincemeat Bread Stuffing(For Turkey Or Chicken)
5 ingredients
Mincemeat-Date Bars
6 ingredients
Mincemeat Squares
8 ingredients
Mincemeat Cookies
5 ingredients
Fruit Cake
14 ingredients
Ten Minute Fruit Cake
11 ingredients
Related Products
Maris Piper Potatoes
Tesco
B NOVA 1
Plant chef falafel and houmous
Tesco
B NOVA 4
Piccobella Cherry Tomatoes
Tesco
NOVA 1
Pepper Stir Fry Mix
Tesco
A NOVA 1
Whole wheat flour tortillas
Fellsmere Azteca
D NOVA 3
BABY SPINACH
TESCO
A NOVA 1
Câlin l'original
yoplait
B NOVA 4
Ketchup
Tukaş
D NOVA 4
tender vegetable medley
tesco
A
Tuna & cucumber sandwich
Tesco
A NOVA 4