Barcode: 0002362705035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Whole grain rolled oats.
Recipes with Similar Ingredients
Crisp Oatmeal Cookies
6 ingredients
Chicken Breasts With Wild Rice
8 ingredients
Pizza Casserole
7 ingredients
Pumpkin Squares
14 ingredients
Rhubarb Crumble
10 ingredients
Easy "Apple Festival" Pie(Microwave)
7 ingredients
Oatmeal Cake
10 ingredients
Zucchini Muffins
10 ingredients
Leftover Oatmeal Cake
10 ingredients
Meat Loaf
8 ingredients
Raspberry Oatmeal Bars
5 ingredients
Great Pumpkin Cookies
12 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Té de manzanilla
Taragüi
B
Green Tea
Taragui
B NOVA 1
Nucrem
Georgalos
D NOVA 4
Garrapiñada de maní serenata
Georgalos
D NOVA 4
Crocante de Maní
Georgalos
D NOVA 4
Tostadas de Arroz Clásicas
LEIVA
C NOVA 4
Cereales Flynn Paff sabor a tutti frutti
Flynn Paff, Georgalos
E NOVA 4
La merced, yerba mate con palo tea
La Merced
NOVA 1
Tostadas de Arroz Sin Sal
Leiva
B NOVA 4
Taragui, daydreams herbal teas
Taragui
B NOVA 1
Pan Dulce
GEORGALOS
NOVA 4
Hierbas Serranas
Unión
B