Barcode: 0011110852700
Orecchiette Little Ear Shaped Pasta, Italian Macaroni Product
by Hemisfares
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 69.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina.
Recipes with Similar Ingredients
Scalloped Corn
7 ingredients
Roasting Ears
4 ingredients
Low Country Boil
10 ingredients
Microwave Corn-On-The-Cob
4 ingredients
Black-Eyed Pea Salad
10 ingredients
Corn Relish
7 ingredients
Beaufort Bog
4 ingredients
Hillbilly Vegetable Soup
8 ingredients
Bunny Salad
5 ingredients
Orecchiette With Broccoli(Little Ears)
1 ingredient
Plains Tribes Dried Corn Soup
5 ingredients
Corn-On-The-Cob(Microwave Oven)
11 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Making hay granola
Beekman 1802
B NOVA 4
Organic flavored sparkling juice beverage
Val De France
C NOVA 4
Granola Crunch
Wise Company
D NOVA 4
Organice Cold-Brew Concentrate
Chameleon
B
Dairy delight
Wise, Wise Company
E NOVA 4
Organic flavored sparkling juice beverage
Epicurean Food And Beverages
C NOVA 4
Organic Sparkling Juice Beverage
val de france
C NOVA 4
Sparkling juice beverage
C NOVA 4
Enriched Pasta And Pinto Beans In A Savory Tomato Chili Sauce
Wise Company
C NOVA 4
Sawing Logs Granola
Beekman 1802
D NOVA 3
Meal kit
A NOVA 4
Granola
Beekman 1802
D NOVA 4