Barcode: 0023637411964
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 276.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.4 g |
| of which sugars | 51.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, vegetable glycerin (palm), agar, citric acid, sodium citrate, titanium dioxide (color), natural and artificial flavors, yellow 5, yellow 6, red 40, blue 1.
Additives
e102
e110
e129
e133
e171
e330
e331
e406
e422
Recipes with Similar Ingredients
Huckleberry Jam
3 ingredients
Strawberry Jam
4 ingredients
Strawberry Jam
3 ingredients
Sliced Strawberry Jam(1930)
3 ingredients
Frozen Strawberries
4 ingredients
Simple Strawberry Preserves
4 ingredients
Nightwalker Freezer Jam
4 ingredients
Wine Jellies(Makes 4 Cups)
3 ingredients
Kinnikinnick Berry Jelly
4 ingredients
Gooseberry Jelly(Tart)
3 ingredients
Cinnamon Apple Jelly(A Perfect Christmas Gift)
4 ingredients
Strawberry Jam
3 ingredients
Related Products in Snacks
Blanco
Sublime,Nestlé
E NOVA 4
Turrón blanco Jungly
Nestlé
E NOVA 4
Sublime Clásico
Sublime,Nestlé
E NOVA 4
Mini Eggs Bar
Milkybar, Nestlé
E NOVA 4
KitKat Vegan
Nestlé
E NOVA 4
Вафлі "Артек", з горіховим смаком
Світоч, ТОВ "Нестле Україна"
E
Kit Kat vegan
Nestlé, Kit kat, KitKat
E NOVA 4
KITKAT Vegan Wrapper 41.5g
Nestlé, KITKAT, Kit kat
E NOVA 4
Smarties Village East
Smarties
E NOVA 4
Chocolate Chips
Nestlé
E NOVA 4
Toffee Crisp
Nestlé
E NOVA 4
Вафлі "Артек Класичний"
Світоч, ТОВ "Нестле Україна"
E