Barcode: 0001121308548
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red wine vinegar (diluted with water to 6% acidity), potassium metabisulfite (a preservative).
Additives
e224
Recipes with Similar Ingredients
Salad Dressing
8 ingredients
Easy Marinade
7 ingredients
Oriental Tossed Salad
9 ingredients
Mixed Up Marinade
7 ingredients
Creamy Vinaigrette Dressing
3 ingredients
Italian Dressing
10 ingredients
Baked Stuffed Mushrooms
5 ingredients
Macaroni Cheddar Salad
14 ingredients
Steak Butter
5 ingredients
The Pottery Cornish Game Hen
7 ingredients
Easy Coq Au Vin
9 ingredients
Whitefish Poached In Wine
9 ingredients
Related Products in Condiments
Fond pour rôtis
Maggi
NOVA 4
Fond de veau
Nestlé, Maggi
NOVA 4
Sauce Dessert Chocolat nappage à froid NESTLÉ Docello Bouteille de 1 kg
Nestlé, Docello, Nestlé Professional
E NOVA 4
Sauce Marchand de Vin CHEF - Boîte de 850 g pour 5,6 L
Chef
E NOVA 4
Sauce Dessert Fraise NESTLÉ Docello Bouteille de 1 kg
Nestlé, Docello
E NOVA 4
Sauce Dessert Café NESTLE Docello Bouteille de 1 kg
Nestlé, Docello
E NOVA 4
Fond De Veau
Maggi
NOVA 4
Jus de Veau Lié CHEF - Boîte de 1,2 kg pour 20 L à 40 L
Chef, nestle professional ligne chef
C NOVA 4
Arome MAGGI - Bouteille 1kg
Maggi
NOVA 4
Fond de volaille
Nestlé, Maggi
NOVA 4
Sauce Dessert Fruits RougesNESTLÉ Docello Bouteille de 1 kg
Nestlé, Docello
E NOVA 4
Sauce Dessert Chocolat à réchaufferNESTLÉ Docello Bouteille de 1 kg
Nestlé, Docello, Nestlé Docello, Nestlé Professionnal
E NOVA 4