Barcode: 4000540006261
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 105.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Glutenfreier Haferextrakt 66,7% (Wasser, Hafer 15%), Wasser, Milcheiweiß 7,2%, Sonnenblumenöl 2,8%, getrockneter Agavendicksaft 2,6%, fettarmes Kakaopulver 1,5%, Inulin, natürliches Aroma, Mineralstoffmischung (Kalium, Magnesium, Zink, Kupfer, Mangan, Eisen, Jod, Selen, Chrom, Molybdän), Stabilisatoren: Triphosphate, Diphosphate, Gellan, Carragen, Vitaminmischung (Vitamin C, Vitamin E, Niacin, Vitamin A, Pantothensäure, Vitamin B2, Folsäure, Vitamin D, Vitamin K, Vitamin B1, Vitamin B6, Biotin).
Additives
e418
e450
e451
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Chai indian summer
nordic roast
NOVA 4
Cola
Coop
E NOVA 4
Panera Bread, Panera Decaf Coffee, Small
Panera Bread
B
Sheetz, Cinnabon Iced Mocha, Small
Sheetz
E
KFC, Dr Pepper, 20 Fl Oz
KFC
B
Steak 'N Shake, Cookie Dough Milkshake, Kids & Small
Steak 'N Shake
E
Starbucks, Honey Citrus Mint Tea, Short
Starbucks
C
Whataburger, Minute Maid Light Lemonade, Kids, 16 Oz
Whataburger
B
Sonic, Frozen Lemonade, Medium
Sonic
E
Wawa, Mango Creme, 16 Oz
Wawa
C
Dairy Queen, Tripleberry Light, Xlarge
Dairy Queen
E
Dairy Queen, Caramel Shake, Medium
Dairy Queen
E