Barcode: 9300633119010
Rosemary Wheaten Crackers
by Woolworths
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 2
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 485.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Enriched Wheat Flour, Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin, Riboflavin, Folic Acid, Sunflower Oil, Sugar, Rosemary Seasoning, Spices, Rosemary, Pepper, Garlic Powder, Sugar, Onion Powder, Dehydrated Garlic, Sunflower Oil, Natural Flavouring, Invert Sugar, Raising Agents, Ammonium Carbonate, Sodium Carbonate, Salt
Additives
e500
e500i
e503
e503i
Related Products in Snacks
That's it Apple + Banana
C NOVA 1
Apple + Apricot Fruit Bar
That's It.
C NOVA 1
Apples + mangoes fruit bar
That's It
C NOVA 1
That's It Apple + Cherry Fruit Bar
That's It.
C NOVA 1
Apple + Pear Fruit Bar
That's It.
C NOVA 1
Apples + strawberries fruit bar
That's It
C NOVA 1
Apples + blueberries fruit bars
C NOVA 1
Apple + Pineapple Fruit Bar
Thats it, That's It.
A NOVA 1
Fruit bars
C NOVA 1
That's it! 1 Apple + 1 Banana Fruit Bar
That's it!
C NOVA 1
Apples + pears
C NOVA 1
Fruit bars
C NOVA 1