Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 611.0 kcal |
| Fat | 41.7 g |
| of which saturated | 13.9 g |
| Carbohydrates | 47.2 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 5.6 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
peanut butter (roasted peanuts, sugar, hydrogenated vegetable oil (cottonseed, soybean and rapeseed oil) to prevent separation, salt), wheat wafers (pastry flour, soybean oil, sodium bicarbonate), peanut flour, palm oil, sugar, milk chocolate compound coating (sugar, vegetable oil [palm kernel oil and hydrogenated palm kernel oil], cocoa powder, nonfat dry milk, whole milk powder, whey powder, soy lecithin [an emulsifier], salt, artificial flavor), corn starch, salt. contains milk, peanut, soy, wheat.
Allergens
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Centennial Squares
8 ingredients
Carol'S Coconut-Pecan Ice Cream Pie
9 ingredients
Magnolia Date Nut Roll
5 ingredients
Bacon And Peanut Butter Sandwich Filling
2 ingredients
Rum Balls
6 ingredients
Alabama Chocolate-Pecan Jumbo Christmas Fudge Pie
13 ingredients
Hello Dolly Cookies
6 ingredients
Cool Whip Treat
9 ingredients
Fourth Of July Cheesecake
13 ingredients
Rum Balls
7 ingredients
Lemony Cheesecake Squares
8 ingredients
Ham And Onion Wrap-Ups
3 ingredients
Related Products in Snacks
Sortido de Bolachas Princesa Original
Vieira
Wafers Framboesa
Vieira
Wafers Chocolate
Vieira
Palmiers
Pingo Doce
Flocos de Neve
Vieira
Wafers Cacau
Vieira
Wafers Caramelo Toffee
Vieira
Wafers Limão
Vieira
Bolacha Água e Sal Integral
Vieira
Bolacha Água e Sal Original
Vieira
Goodies - Biscuits enrobées au chocolat au lait
Goodies, Vieira, Vieira de Castro
Goodies chocolat blanc
Vieira