Barcode: 0010995307565
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 21.8 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 59.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
SUGAR, WATER, BLEACHED ENRICHED WHEAT FLOUR (FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), VEGETABLE OIL (PALM, SOYBEAN, PALM KERNEL, CANOLA), CORNSTARCH, EGGS, MODIFIED CORNSTARCH, LEAVENING (BAKING SODA, SODIUM ACID PYROPHO
Allergens
milk
Additives
e500
e500ii
Recipes with Similar Ingredients
Bird Nest Cupcakes
4 ingredients
Miniature Cheesecakes
9 ingredients
Clown Cakes
7 ingredients
Petite Cheesecake Cookies
8 ingredients
Miniature Cheese Cake
7 ingredients
Miniature Cheesecake
6 ingredients
Cheese Cake Tarts
6 ingredients
Mini Cheesecakes
9 ingredients
Miniature Cheese Cakes
8 ingredients
Miniature Cheesecakes
8 ingredients
Cherry Cheese Tarts
8 ingredients
Cake-In-A-Cone
3 ingredients
Related Products in Null
Broccoli & Cheddar Cheese Quiche
Trader Joe's
D NOVA 4
Kosher Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Fine Assorted Collections
Ferrero Collection, Ferrero U.S.A. Incorporated
E NOVA 4
Pork Rinds
Kroger
E NOVA 4
BEEF STROGANOFF WITH ROASTED BUTTERNUT AND COUS-COUS
FIT FOOD 4U
NOVA 3
Crushed Garlic
Trader Joe's
NOVA 1
The Original Salty Sweet Mixed Nuts
Diamond Foods Inc.
E NOVA 4
Turkish Apricots
Northgate
NOVA 4
Soft Drink
Saranac
NOVA 4
Lindor Coconut Milk Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4
Polish Dill Spears
Mt. Olive
E NOVA 4
LIGHT mayo
Kroger
NOVA 4