Barcode: 0001121335726
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Green peas.
Recipes with Similar Ingredients
Country Style Beef And Macaroni
4 ingredients
Layered Salad
10 ingredients
7 Layer Dish
7 ingredients
Tofu Foo Yong
11 ingredients
Ragout
5 ingredients
Split Pea Soup
9 ingredients
Delicious Pea And Bean Soup
9 ingredients
Bean Soup
8 ingredients
Overnight Salad
13 ingredients
Seven Layer Salad
7 ingredients
Pea Soup(Reduced Fat)
8 ingredients
Texas Caviar
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
wokkels
Lay's
E NOVA 4 Eco-Score B
Hazelnuts shelled
Seeberger
A NOVA 1 Eco-Score E
Wafle ryżowe
B NOVA 1 Eco-Score A
Bauernbrötchen zum Fertigbacken
REWE Beste Wahl
B NOVA 4
Blackcurrant High Juice
Sainsbury's
B NOVA 1 Eco-Score E
Sainsbury's San Francisco Style Sourdough
Sainsbury's
D NOVA 3
PastaBox RIGATONI CACIO & PEPE Pecorino Poivre Noir
Sodebo
C NOVA 3 Eco-Score D
Pasta carbonara
Maison Tino
D NOVA 4
RIGATONI PESTO PARMESAN BASILIC
Sodebo
C NOVA 3
Reisflocken
Alnatura
B NOVA 1 Eco-Score C
Deep red fava miso
Umami Chef
E NOVA 3
Lay's chips nature
Lay's
D NOVA 3 Eco-Score A