Barcode: 0003024374353
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 36.7 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Apricots, sulfur dioxide (added for color retention and preservative).
Additives
e220
Recipes with Similar Ingredients
Curried Fruit Casserole
5 ingredients
Hot Fruit
7 ingredients
Apricot Squares
9 ingredients
Apricot Mousse(Serves 8)
7 ingredients
Frozen Fruit Salad
7 ingredients
Creamy Fruit Salad
9 ingredients
Apricot Pinwheels
9 ingredients
Frozen Fruit Medley
8 ingredients
Fruit Salad
5 ingredients
Apricot Nut Cake
8 ingredients
My Mother'S Apricot-Cheese Salad
6 ingredients
Jellied Apricot And Pineapple Salad
7 ingredients
Related Products in Snacks
الصاروخ
SMAX
E
RAZZ! Golden Cupcake
RAZZ!,Rich Bake
C NOVA 4
Halva with almonds
El Bawadi
E NOVA 4
Kamara tornado
Happy Sweet
E NOVA 4
Halawa
El Rashidi El Mizan Confectionery (S.A.E)
E NOVA 4
Maamoul
Eltahan
D NOVA 4
Chocolate Brownie Cake
TODO
E NOVA 4
Hohos
E NOVA 4
chocolate taw taw crunch
taw taw
E NOVA 4
tektak
matera
NOVA 4
Hohos
E NOVA 4
byluck
byluk
D NOVA 4