Barcode: 0000790350002
Candy crush, mixed fruit gummies, blue raspberry, green apple, lemon, cherry, orange, grape
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 52.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, white grape juice from concentrate, gelatin, citric acid, sorbitol, natural & artificial flavors, carnauba wax, artificial colors (fd&c blue 1, yellow 5, yellow 6, red 40).
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e420
e428
e903
Recipes with Similar Ingredients
Summer Berry Sauce
5 ingredients
Rhubarb Cake
5 ingredients
Frozen Raspberry Salad
7 ingredients
Raspberry Nut Perfection(Serves 8)
7 ingredients
Raspberry Shrub
2 ingredients
Cranberry Jello Salad
4 ingredients
Cranberry Salad
5 ingredients
Cranberry Salad
5 ingredients
Blueberry Salad
6 ingredients
Red Raspberry Ring
6 ingredients
Cranberry Jello(Given To Clo Fletcher By Clara Hollingsworth)
6 ingredients
Green Beans With Mint
4 ingredients
Related Products in Snacks
Boules Coco
La Table
E NOVA 4
Popcorn Süß
Heimatgut
NOVA 3
Erdnuss-Quinoa-Flips
Heimatgut
D NOVA 3
Schokodrops
KoRo, KoRo Amazon
Erdbeeren gefriergetrocknet
KoRo
C NOVA 1
Ananasringe
KoRo
C NOVA 1
Plastikfreier Kaugummi
gum&paper
NOVA 4
Popcorn - Zimt
Heimatgut
D NOVA 3
Ruby schokodrops
KoRa
E NOVA 4
Johannis Bär Saure Fruchtgummis
Cassis Manufaktur
D NOVA 4
Sweet-Chili-Linsenchips
Heimatgut
D NOVA 3
gum & paper Lemon Flavor
gum & paper
NOVA 4