Barcode: 0002362705034
Enriched quick white corn grits, white corn
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
White corn grits, degermed, enriched (niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid).
Recipes with Similar Ingredients
Crisp Oatmeal Cookies
6 ingredients
Chicken Breasts With Wild Rice
8 ingredients
Pizza Casserole
7 ingredients
Pumpkin Squares
14 ingredients
Rhubarb Crumble
10 ingredients
Easy "Apple Festival" Pie(Microwave)
7 ingredients
Zucchini Muffins
10 ingredients
Leftover Oatmeal Cake
10 ingredients
Raspberry Oatmeal Bars
5 ingredients
Great Pumpkin Cookies
12 ingredients
Quick Salami
9 ingredients
Apple Oat Muffins
12 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Salsifis 4/4
Bonduelle
A NOVA 3
Brocoli surgele
Bonduelle
A NOVA 1
Pommes de terre 4/4
Bonduelle
B NOVA 3
Salsifis 1/2
Bonduelle
A NOVA 3
Junge Erbsen
Bonduelle
A NOVA 3
Junge Erbsen
Bonduelle
B NOVA 3
Zöldborsó
Bonduelle
A NOVA 3
Bonduelle Petits Pois Tres Fins
Bonduelle
A NOVA 4
Зелен грах
Bonduelle
A NOVA 3
Спанак на листа
Bonduelle
A NOVA 1
Erbsen & Möhrchen
Bonduelle
B
Petits pois à l'étuvée
Bonduelle
A NOVA 4