Barcode: 0051933023505
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 381.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 90.5 g |
| of which sugars | 90.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Sugar, gelatin, contains 2% or less of adipic acid (for tartness), sodium citrate (controls acidity), fumaric acid (for tartness), salt, natural and artificial flavoring, yellow 6, dimethylpolysiloxane (prevents foam), bha (preservative).
Additives
e110
e297
e320
e331
e355
e428
e900
e900a
Recipes with Similar Ingredients
Sausage Appetizer Roll
6 ingredients
Easy Sauerkraut Balls
6 ingredients
Sausage Bean Chowder
12 ingredients
Sausage Ring
4 ingredients
Pizza On A Bun
8 ingredients
Sausage Roll
7 ingredients
Anne'S Hearty Spaghetti Sauce
7 ingredients
Bob Evans Breakfast
6 ingredients
Hot Beans
12 ingredients
Sausage Cheese Puffs
1 ingredient
Warm Bean Salad(Party Size Recipe)
12 ingredients
Sausage Ring
6 ingredients
Related Products
Pork Sausage
Northwest Finest
D NOVA 4
Lean ground beef
B NOVA 4
Gonzo, Cherry Sours
National Distribution Network Llc
E NOVA 4
Mango Chamoy, Mango
California flavored nuts
E NOVA 4
Ground beef chuck
C NOVA 4
Madras Quinoa & Lentil Bowl
Aahana's
Metabolic super protein
Metabolic
NOVA 4
Bars
Gonzo
E NOVA 4
Gonzo, Vanilla Caramels
National Distribution Network Llc
E NOVA 4
Organic Ground beeg
Northwest Finest
C NOVA 1