Barcode: 0011863123324
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.9 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Pasteurized milk, cheese cultures, salt, enzymes.
Allergens
milk
Recipes with Similar Ingredients
Herb Butter
5 ingredients
Seven-Up Cake
6 ingredients
Red Velvet Cake
11 ingredients
Sinful Brownies
7 ingredients
Baked Pineapple
5 ingredients
Glazed Sweet Potatoes With Pears
9 ingredients
Pineapple Walnut Cake With Cream Cheese Frosting
6 ingredients
Quiche
7 ingredients
Cheese Sauce
5 ingredients
Quicky Cheese Pie
6 ingredients
Fine Noodle Pudding
9 ingredients
Pineapple Pudding
7 ingredients
Related Products in Dairies
Shurfine whole chocolate milk
Shurfine
E NOVA 4
Colby cheese, colby
D NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt, Blueberry On The Bottom
Shurfine
A NOVA 4
Whipping cream
D NOVA 4
Half & half
D NOVA 1
Fat free milk
B NOVA 1
Whole chocolate milk, chocolate
E NOVA 4
Colby cheese
D NOVA 4
Half & half
D NOVA 1
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Shurfine Whole Milk
C NOVA 1
1% lowfat milk
B NOVA 1