Barcode: 0012000018619
Lipton Green Tea w/ Citrus 16.9 Fluid Ounces PET Bottle Single
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, citric acid, natural flavor, sodium hexametaphosphate (to protect flavor), green tea, ascorbic acid (vitamin c), potassium sorbate (preserves freshness), phosphoric acid, sugar, acesulfame potassium, calcium disodium edta (to protect flavor), honey.
Additives
e202
e330
e338
e385
e452
e452i
e950
Recipes with Similar Ingredients
Lemon Fluff
7 ingredients
Chicken Divan Pot Pie
9 ingredients
Jiffy Peach Cobbler
9 ingredients
No-Bake Fruitcake
12 ingredients
Ice Cream
9 ingredients
Fudge
7 ingredients
Chocolate Or Coconut Pies
7 ingredients
Chocolate Pecan Pie
6 ingredients
Strawberry Pie(The Easy Way)
8 ingredients
Breakfast Pie
4 ingredients
Fudge
8 ingredients
Frozen Strawberry Pie
5 ingredients
Related Products
Gelbes Curry
Prima
C NOVA 4
Church's Chicken, Coke, Large
Church's Chicken
B
Rostbratwürsten mit feinem Weinsauerkraut
Prima Menü
C NOVA 4
Rinder-Hacksteak
Prima Menü
C NOVA 4
Kartoffel-Gemüse-Auflauf
Prima
C NOVA 4
Currywurst mit pommes
Prima Menü
D NOVA 4
Flocons D'avoine
Al Mahaseef
Chick-Curry-Ki
The Vegetarian Butcher
NOVA 4
Kartoffel Spinatauflauf
Prima
NOVA 4
Aldersbacher Sport Mix
Aldersbacher
E NOVA 4