Barcode: 0003003400207
Organic Garbanzo Beans
by Giant Eagle
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 92.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.4 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, organic garbanzo beans, sea salt.
Recipes with Similar Ingredients
Peananzo Spread
7 ingredients
Colombian Salad
9 ingredients
Garbanzo Bean Dip
6 ingredients
Hearty Bean Stew
13 ingredients
Hummus
6 ingredients
Vegetable Couscous
9 ingredients
Three Bean Salad
7 ingredients
3 Bean Salad
11 ingredients
Hummus
5 ingredients
Garbanzo Bean Soup
5 ingredients
Homos Bi Tahini
6 ingredients
Spanish Bean Soup(Florida Cracker Style)
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Granola
Sainsbury’s
C NOVA 3
Grands homestyle, reduced fat golden wheat, 8 big biscuits
Anheuser-Busch Inbev
D NOVA 4
Fruity muesli
Sainsbury's
C NOVA 3
Cinnamon buns
Pillsbury
E NOVA 4
Balthazar, Brioche
Provence
E NOVA 3
Fruit, Nut and Seed Muesli
Sainsbury's
C NOVA 3
Habanero Pepper Jelly
Brimstone Originals Llc
E NOVA 3
All Natural Pepper Jelly
Brimstone Originals
D NOVA 4
Grands! Cinnamon Rolls
Pillsbury
E NOVA 4
butter tastin biscuits
Pillsbury
E NOVA 4
Grands cinnamon rolls
Pillsbury
E NOVA 4
Olive Polenta
Balthazar Bakery
C NOVA 3