Barcode: 00030540
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 453.0 kcal |
| Fat | 11.3 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 113.0 g |
| of which sugars | 18.1 g |
| Fiber | 31.7 g |
| Proteins | 36.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ORGANIC GARBANZO BEANS
Recipes with Similar Ingredients
Peananzo Spread
7 ingredients
Colombian Salad
9 ingredients
Garbanzo Bean Dip
6 ingredients
Hearty Bean Stew
13 ingredients
Hummus
6 ingredients
Vegetable Couscous
9 ingredients
Three Bean Salad
7 ingredients
3 Bean Salad
11 ingredients
Hummus
5 ingredients
Garbanzo Bean Soup
5 ingredients
Homos Bi Tahini
6 ingredients
Spanish Bean Soup(Florida Cracker Style)
8 ingredients
Related Products in Null
Biscuit
Fresh & Easy
E NOVA 4
Wild Blueberry Muffins
Fresh & Easy
C NOVA 4
Belgian Choc Chip Waffle
Fresh & Easy
E NOVA 4
Butter Croissants
Fresh & Easy
C NOVA 4
Bolillos
Fresh & Easy
C NOVA 4
Sliced Plain Bagel
Fresh & Easy
D NOVA 4
Belgian Vanilla Waffle
Fresh & Easy
E NOVA 3
Oatmeal Raisin Cookie
Giant, Fresh & Easy
E NOVA 4
Chocolate Scone
Fresh & Easy
E NOVA 4
Scone
Fresh & Easy
NOVA 4
Biscuit
Fresh & Easy, Gut Bartenhof
B NOVA 4
Almonds Cookies
Amay's Bakery & Noodle Co. Inc.
E NOVA 4